Kuidas pikaajalises suhtes kired lõkkele lüüa?

Pea kõik suhted on alguses kirglikud, kuid mingil hetkel jõuab iga suhe etappi, kus seda võib kirjeldada kui autopiloodile üleminekut. Oma partnerist teatakse kõike ja ka pereelu koosneb rutiinist – lapsed, töö, kodused kohustused, koerad, kassid, laenud ja mida kõike veel, mis nõuab tähelepanu. Pole siis imestada, et paarisuhe jäetakse selle kõige varjus tahaplaanile. Kuid kindlasti pole see suhte seisukohast jätkusuutlik. Mida teha, et ka pikaajalises suhtes särts sees hoida? 

Mugavusstsoon ja autopiloot – 5 aastat suhtes

Suhte kõige keerulisemad aastad tekivad üldjuhul kolm kuni viis aastat pärast esmakohtumist. Seda põhjusel, et just siis hakatakse varem või hiljem teineteist iseenesestmõistetavalt võtma. Selles pole tegelikult midagi halba, kui suhtes on tekkinud turvatunne, armukadedus ei piina ning teineteist on õpitud tundma, kuid asjalood muutuvad ohtlikuks juhul, kui vältima hakatakse teineteise lähedust ja tõrjuma teise osapoole puudutusi. Romantika unustatakse sootuks. Need on ka aastad, kus tekib sageli suhetesse kolmandaid osapooli, kes sinna kuuluma ei peaks.

Armukese pidamine olukorda koduseinte vahel siiski sugugi ei paranda. See pole kindlasti lahendus! Lahenduseks on hoopis teineteise märkamine ja enesele teadvustamine, et suhe on jõudnud nüüd etappi, kus selleks püsimiseks tuleb pingutada rohkem kui kunagi varem. Avastada on ju tegelikult veel palju ning kas või kord kuus plaani võetud väljasõit, romantiline õhtu küünalde ja hea söögiga, võib teha imet. Selleks ei pea jääma ootama partneri initsiatiivi ja algatust ning temaga seepärast veel pahandama, et ta pole juba midagi plaani võtnud või ta Sind ei märka. Märka ise!

Mida teha, kui mees näeb oma naises vaid ema ja naine oma mehes vaid isa?

Rahulolu suhtega saab alguse teineteisega avatud suhtlemisest ja üheskoos mõistmisest, et aeg on muutuseks. Samuti tuleb kuulda võtta oma südamehäält ning esmalt endale selgeks teha, mida teiselt oodatakse ja millised on soovid ning vajadused, et suhe toimiks. Seejärel tuleb nendest mõtetest avatult teineteisele rääkida.

Avatult tuleks rääkida ka oma ootustest voodis, et ka magamistoas lööks kirg taas lõkkele. Selleks võib appi võtta ühe toreda eestlaste poolt loodud 18+ kiremängu, mil nimeks „Vaarikas“. Mäng on viimastel kuudel kogunud valguskiirusel populaarsust just keskealiste paaride seas, kes on teineteist taas leidmas.

Mäng loob soodsa pinnase suhte taasleidmiseks ja selle vürtsitamiseks ning suudab samaaegselt pakkuda põnevust, armastust, hoolimist, avastamist ja ka nalja.

Mäng koosneb kaartidest, millel ahvatlevad ülesanded, kuid komplekti kuuluvad ka tühjad fantaasiakaardid, mida iga paar saab ise täita, et panna kirja oma soovid, mida ta soovib partnerile teha ja mida ta soovib, et partner talle teeb. Läbi selle on võimalik edastada oma soove, millest tihti ei julgeta rääkida või välja öelda, kuid läbi selle mängu saab ka kõik oma salajasemad unistused teoks teha. Läbi selle mängu on võimalik pakkuda oma kaaslasele just seda, mida ta ootab.  „Vaarikas“ võimaldab tundma õppida teineteise eelistusi.

Telli Vaarikas siit

Allikas: Postimees

Shopping Cart
Scroll to Top